mail
До усіх публікацій

07 Жов 2022 3 MIN READ

Кібератаки на пошту: як захистити бренд, прибуток та репутацію компанії

Електронна пошта залишається одним із ключових каналів комунікації у бізнесі. Але водночас це поширена точка входу для кіберзлочинців, які використовують шкідливе програмне забезпечення, фішинг та інші типи атак для доступу до даних компанії, блокування її роботи або для вимагання матеріальної винагороди за відновлення роботи атакованих пристроїв.

Якщо будь-хто зі співробітників компанії відкриває лист і необачливо клікає на шкідливе посилання або завантажує заражений файл, це збільшує ризики витоку комерційної та конфіденційної інформації, репутаційних втрат та фінансових збитків.

Багато компаній навіть не усвідомлюють, наскільки вони вразливі, якщо їхня електронна пошта не захищена належним чином. У статті поговоримо про те, як це змінити.

Безпека корпоративної пошти: чому це важливо?

Безпека електронної пошти — це практика захисту облікових записів та повідомлень від несанкціонованого доступу, втрати або компрометації.

Це важливо для того, щоб:

 • захистити бренд, репутацію та прибуток компанії. Атаки на електронну пошту можуть призвести до матеріальних збитків
 • підвищити продуктивність команд. Маючи надійне рішення для захисту електронної пошти, компанії можуть скоротити потенційні збої в роботі та час простою через кібератаки. Ефективне рішення допомагає службам безпеки запобігати загрозам та реагувати на них
 • забезпечити дотримання законів про захист персональних даних (GDPR)

Що загрожує безпеці корпоративної електронної пошти?

 • Фішингові атаки – не нове явище, але кіберхакери дуже активізувалися під час пандемії COVID-19, коли співробітники компаній вийшли за межі безпечного периметра організації і почали працювати віддалено. З початком повномасштабної війни IT-безпека бізнесу перевіряється на міцність ворожими кібервійськами, які будь-якими способами, у тому числі фішингом, намагаються завадити роботі компаній та отримати доступ до конфіденційної інформації.

Як це працює?

Користувач отримує лист, замаскований під лист від партнера, колеги, клієнта, у якому міститься посилання на фішинговий сайт. Нічого не підозрюючи, він клікає на нього. У цей момент відбувається крадіжка особистих даних, поширення шкідливого коду на пристрій з метою майбутньої крадіжки або шпигунства.

Те саме може статися, коли користувач отримує лист зі шкідливим вкладенням, наприклад, Excel-документом з макросом. Відкриваючи його, він запускає шкідливу програму, яка може порушити роботу як одного користувача, так і цілої компанії, поширившись у корпоративній мережі.

 • Шкідливе програмне забезпечення, основна мета якого – заволодіння потужностями комп’ютера та/або інформацією, яка там зберігається, з ціллю несанкціонованого використання комп’ютера та комп’ютерних систем. Типи шкідливих програм включають віруси, черв’яки, програми-вимагачі та програми-шпигуни.
 • Програма-вимагач — це кібератака, яка знищує або шифрує файли та папки, не дозволяючи власнику порушеного пристрою отримати доступ до своїх даних. Потім кіберзлочинець може вимагати гроші у власника бізнесу за ключ для розблокування зашифрованих даних. Але навіть у разі оплати кіберзлочинці можуть не надати ключа для повернення доступу.
 • Спам — це небажане повідомлення, яке надсилається у великій кількості без згоди одержувача. Шахраї використовують спам для поширення шкідливих програм, обманом змушують одержувачів розголошувати конфіденційну інформацію чи вимагають гроші.

Як захистити електрону пошту компанії від кібератак

Розглянемо захист пошти з урахуванням найбільш поширених вразливостей. Якщо в вашій компанії використовують пошту Exchange online, вона за замовчуванням включає Exchange online protection (EOP). Це хмарна служба фільтрації, яка захищає від спаму, шкідливих програм та інших загроз електронної пошти.

 

Як працює EOP

Але все ще залишається ризик отримання листів зі шкідливими посиланнями або вкладеннями, тому слід організувати додатковий рівень захисту. Для цього рекомендуємо використовувати Microsoft Defender for Office 365 Plan 1 – це рішення, що включає розширені можливості для запобігання загрозам, наприклад, безпечні посилання (safe link) та безпечні вкладення (safe attach).

Safe link — функція, яка забезпечує сканування URL-адрес та допомагає захистити компанію від шкідливих посилань, що використовуються під час фішингу та інших атак.

Safe attach — функція, що забезпечує додатковий рівень захисту для вкладень електронної пошти перед їхнім доставленням одержувачам, а також допомагає захистити організацію від непередбаченого обміну шкідливими файлами в SharePoint, OneDrive та Microsoft Teams.

Як Microsoft Defender for Office 365 захищає компанію від кібератак

Безпека електронної пошти також напряму залежить від поведінки кожного співробітника. Саме люди вважаються першою лінією захисту IT-безпеки компанії, тому важливо навчити їх розпізнавати фішингові атаки або інші прояви дій кіберзлочинців. Для цього рекомендуємо проводити симуляції атак у Microsoft Defender for Office 365 Plan 2, щоб звести до мінімуму ризик людської помилки.

Пропонуємо зробити швидку перевірку безпеки вашої електронної пошти просто зараз, відповівши на 5 запитань:

 1. Чи використовуєте ви надійний пароль електронної пошти, що складається з великих і малих літер, цифр та спеціальних символів?
 2. Чи використовуєте ви шифрування для надсилання конфіденційної інформації?
 3. Чи включена двофакторна аутентифікація, яка вимагає введення двох окремих факторів аутентифікації (пароль або код, згенерований мобільним пристроєм)?
 4. Чи встановили ви антивірусне програмне забезпечення на пристрої?
 5. Чи скануєте ви вкладення та посилання перед їхнім відкриттям або натисканням на них?

Якщо після відповіді на питання у вас виникла потреба у практичних рекомендаціях з урахуванням стратегії безпеки вашого бізнесу, пропонуємо отримати безкоштовну консультацію від спеціалістів SMART business. За одну годину консультації ми розкажемо про ключові вразливості корпоративної пошти та інструменти, які дозволять знизити ризики атак.

Висновки:

Загрози електронної пошти стають дедалі складнішими, що вимагає від компанії впровадження надійних систем безпеки для захисту своїх даних, збереження репутації бренду та прибутку. Компанії можуть підвищити рівень безпеки своєї електронної пошти, встановивши політики та використовуючи інструменти для захисту від загроз.

Наскільки загалом ваша компанія захищена від кіберзагроз?

Щоб відповісти на це питання, пройдіть тест та отримайте незалежну оцінку рівня IT-безпеки вашої компанії та рекомендації, які допоможуть посилити наявну стратегію.