Новини і статті
Що таке «робочий стіл як послуга» (DaaS) та як Azure Virtual Desktop може допомогти в організації робочого місця

Сьогодні для ведення бізнесу співробітникам будь-якої компанії необхідно мати можливість відповідати на електронні листи та працювати над проєктами з колегами з будь-якої країни та з будь-якого пристрою, незалежно від того, перебувають вони вдома, в дорозі чи стоять на касі супермаркету.
Пандемія та повномасштабне вторгнення в Україну показали, наскільки гнучкими стали сучасні бізнеси, і не важливо, в яких країнах працюють команди – кожен співробітник здатний успішно виконувати завдання, якщо правильно організувати процеси.
Попри це, багато компаній все ще шукають відповіді на питання, як задовольнити технологічні потреби команд із гібридним або віддаленим графіком роботи. Рішенням може стати «робочий стіл як послуга», також відомий під абревіатурою DaaS.
Що таке «робочий стіл як послуга» (DaaS)
DaaS – це високопродуктивний, безпечний та економічний тип віртуалізації робочих місць. DaaS звільняє компанію від необхідності прив’язувати свої комп’ютерні операційні системи та програмне забезпечення до будь-якого фізичного обладнання.
Натомість бізнеси можуть використовувати DaaS для доступу до віртуальних робочих столів через Інтернет від хмарного провайдера. Хмарні провайдери, що пропонують цю послугу, розподіляють та керують віртуальними робочими столами зі своїх власних центрів обробки даних.
DaaS у порівнянні з локальним програмним забезпеченням
Рішення DaaS відрізняються від локального програмного забезпечення за багатьма критеріями, ключові з яких:
Ціни
За допомогою DaaS компанії можуть уникнути попередніх закупівель обладнання, яке, на їхню думку, знадобиться їхнім співробітникам, наприклад дорогих настільних комп’ютерів і ноутбуків. Натомість компанії платять постачальникам хмарних послуг лише за ті дані, ресурси та послуги, які вони використовують.
Масштабованість
Хмарні провайдери надають компаніям можливість використовувати будь-яку кількість робочих столів. Це дає командам миттєвий доступ до точної кількості робочих столів, які їм потрібні, в будь-який час і в будь-якому місці.
Управління
Хмарні провайдери, що пропонують DaaS, проводять технічне обслуговування, зберігання даних, оновлення, резервне копіювання та інше управління робочими столами для компаній, які передають ці рішення на аутсорсинг. Постачальники DaaS часто також керують робочими столами, додатками та безпекою своїх клієнтів.
Переваги віртуалізації робочих столів DaaS
DaaS має численні переваги використання: фінансові, продуктивні та адміністративні. Розглянемо деякі з основних причин, через які компанії використовують цей тип віртуалізації робочих столів.
- Можливість працювати віддалено. Поширення гібридних та віддалених робочих місць потребує іншого підходу до доступу до додатків та даних. За допомогою DaaS ІТ-команди можуть легко переміщати дані між різними платформами, а користувачі можуть легко отримувати доступ до потрібних даних з кількох комп’ютерів, де б вони не працювали.
- Підтримка BYOD. Окрім звільнення співробітників від фізичних офісів, DaaS може звільнити співробітників від роботи виключно на пристроях, випущених компанією, або з одним конкретним пристроєм.За допомогою DaaS ІТ-командам буде простіше підтримувати політики використання власних пристроїв, або BYOD, які дозволяють співробітникам працювати на своїх телефонах, планшетах та ноутбуках, при цьому не жертвуючи ІТ-безпекою.
- Спрощене керування робочим столом. Для ІТ-команд Microsoft більшість налаштувань забезпечує «з коробки», завдяки чому маємо спрощене розгортання, налаштування та керування віртуальними робочими столами. Це дає можливість знизити адміністративне навантаження. Швидке збільшення або зменшення використання робочих столів, додатків та даних залежно від потреб користувача також допомагає полегшити роботу ІТ-фахівцям.
- Підвищений рівень IT-безпеки. DaaS становить менше ризиків для безпеки, оскільки дані знаходяться у центрі обробки даних хмарного провайдера, а не на ноутбуках, планшетах та телефонах, якими користуються співробітники.Якщо комп’ютер або пристрій втрачено або викрадено, його можна легко вимкнути від хмарного сервісу та замінити на будь-який інший. При цьому компанія не втратила дані, а співробітник продовжив роботу з того місця, на якому він закінчив працювати на попередньому пристрої.
- Зниження витрати на ІТ. Рішення DaaS заощаджують гроші компаній шляхом перенесення витрат на ІТ з традиційного локального обладнання та програмного забезпечення, що купується заздалегідь із запасом, на хмарні послуги та робочі столи, що купуються за необхідності.DaaS може працювати на пристроях, яким потрібно набагато менше обчислювальної потужності, ніж стандартному ноутбуку або настільному комп’ютеру, що допомагає компаніям економити гроші. Надання співробітникам можливості використовувати власні пристрої також допомагає скоротити витрати на обладнання, а також знизити навантаження на ІТ-відділи.
- Продовження терміну служби застарілих машин. Компанії, яким не вистачає засобів для оновлення всіх своїх застарілих машин, можуть використовувати DaaS для встановлення новішої операційної системи. Обслуговування нової операційної системи з хмари — доступніша перспектива, ніж одночасна заміна всього парку локального обладнання.
Azure Virtual Desktop — «робочий стіл як послуга» від Microsoft
Усе, про що ми писали вище, Microsoft реалізувала у рішенні Azure Virtual Desktop (AVD), яке раніше називалося Windows Virtual Desktop. Розглянемо докладніше.
Azure Virtual Desktop – це рішення для настільних комп’ютерів та програм, яке дозволяє віддаленим співробітникам продуктивно працювати, незалежно від того, де вони знаходяться та з якого пристрою працюють.
Які можливості отримує бізнес із впровадженням Azure Virtual Desktop
- Доставка робочих столів з Windows 10 та Windows 11 на будь-який пристрій та у будь-яку точку світу. Завдяки AVD співробітники компанії отримують рішення, яке повністю оптимізоване для Windows 10, Windows 11 і Microsoft 365 з можливостями багатосеансової роботи.
- Організація безпеки та відповідність вимогам корпоративних додатків та даних. Використання за замовчуванням надійних функцій безпеки Azure, щоб мінімізувати потенційні ризики та вживати заходів щодо усунення порушень.
- Спрощене розгортання та керування. Портал Azure дозволяє налаштовувати мережеві параметри, додавати користувачів, розгортати робочі столи та програми, а також включати систему безпеки всього кількома клацаннями миші. Клієнти Citrix та VMware також можуть спростити доставку віртуальних робочих столів та програм за допомогою Azure.
- Скорочення витрат за допомогою мультисесій та наявних ліцензій. Оптимізація витрат здійснюється завдяки відповідним ліцензіям Microsoft 365 або Windows, які вже використовують у компанії. Підтримка багатосеансової роботи Windows 10 та Windows 11 дозволяє знизити витрати на інфраструктуру. Компанія оплачує лише те, що використовує.
Спеціалісти SMART business можуть допомогти розгорнути Azure Virtual Desktop під ключ. Маючи досвід впровадження, підберемо найоптимальніші параметри та налаштування саме під потреби вашої компанії.
Якщо у вас виникли питання щодо ліцензій, які потрібні для розгортання рішення, вартості впровадження Azure Virtual Desktop або вам необхідна консультація чи докладніша інформація – відправляйте свій запит на sales@smart-it.com. Ми готові допомогти та обов’язково зв’яжемося з вами.